Media na jamboree
Media na jamboree

Media na jamboree

Opublikowany

Jamboree jest wydarzeniem, o którym mówią światowe media. W miasteczku jamboree obecni są przedstawiciele głównych agencji prasowych, światowych informacyjnych sieci telewizyjnych, korespondenci zagraniczni oraz dziennikarze krajowi i lokalni.

Potencjał, jaki ma w sobie to największe wydarzenie edukacyjne na świecie – operujące czytelnymi symbolami ujmującymi publiczność pod każdą szerokością geograficzną – nie jest jednak do końca wykorzystany. Przygotowując polską kandydaturę szczególny nacisk kładziemy na takie skonstruowanie programu jamboree, by każdego dnia był atrakcyjny dla mediów, a przez to dawał możliwość promowania skautingu oraz miasta i państwa-gospodarza.

Zwiększeniu oddziaływania medialnego służyć będzie dedykowany program prasowy oraz bezpłatne usługi dostępne dla dziennikarzy. Po raz pierwszy w historii jamboree stworzymy Międzynarodowe Centrum Medialne i Nadawcze znajdujące się w śródmieściu miasta-gospodarza. Przez cały czas jamboree działać będzie platforma zapewniająca bogate treści multimedialne dla prasy.

Samo jamboree poprzedzą zaś wizyty prasowe i program partnerstw medialnych, realizowany wspólnie z wiodącymi instytucjami współczesnego świata mediów. Wyzwanie przybliżenia jamboree widzowi masowemu będzie jednym z ważniejszych osiągnięć, które chcemy dołożyć do dziedzictwa światowego skautingu.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Miasto na 300 hektarach

Nic tak bardzo nie porusza wyobraźni jak panorama zajmującego 300 hektarów miasteczka Światowego Jamboree Skautowego.