[ZAPOWIEDŹ] Konferencja prasowa w Gdańsku, 10 sierpnia o 12.00
[ZAPOWIEDŹ] Konferencja prasowa w Gdańsku, 10 sierpnia o 12.00

[ZAPOWIEDŹ] Konferencja prasowa w Gdańsku, 10 sierpnia o 12.00

Opublikowany

ZHP i Miasto Gdańsk serdecznie zapraszają na konferencję prasową, która odbędzie się w przededniu wyjazdu delegacji Polski na 41. Światową Konferencję Skautową

10 sierpnia o godz. 12.00 w Centrum Hewelianum, Gradowa 6, 80-802 Gdańsk. Parking jest bezpłatny. Prosimy przy wjeździe pobrać bilet, który po konferencji zostanie anulowany w kasie biletowej.

Związek Harcerstwa Polskiego i Miasto Gdańsk serdecznie zapraszają na konferencję prasową, która odbędzie się 10 sierpnia o godz. 12.00 w Centrum Hewelianum, w przededniu wyjazdu 50-osobowej delegacji Miasta Gdańska, ZHP i reprezentantów rządu RP na konferencję Światowej Organizacji Ruchu Skautowego (WOSM) do Baku.

16 sierpnia w Baku odbędzie się prezentacja kandydatury Polski i Korei Południowej oraz dowiemy się, kto zostanie organizatorem 25 Światowego Jamboree Skautowego w 2023 roku.

Podczas konferencji obecni będą: Naczelnik ZHP harcmistrzyni Małgorzata Sinica, Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz oraz ich zastępcy, odpowiednio:  harcmistrz Krzysztof Budziński i Piotr Grzelak.

Przedstawimy skład i zadania delegacji, strukturę konferencji WOSM w Baku, przebieg dnia kluczowego głosowania, pokażemy jak buduje się stoisko w Baku oraz przypomnimy o Zlocie 100-lecia ZHP, który odbędzie się w Gdańsku w 2018 roku.

Udostępnij

Powiązane artykuły
Europejskie organizacje skautowe do ZHP: Zorganizujcie Eurojam w Polsce 

temu

18 sierpnia w Baku Krajowe Organizacje Skautowe Regionu Europejskiego WOSM i Europejski Komitet Skautowy złożyły Związkowi Harcerstwa Polskiego propozycję organizacji Europejskiego Jamboree Skautowego. - Doceniamy przygotowany przez ZHP edukacyjny program z mottem „Bądź iskrą”. Ten potencjał nie może się zmarnować – czytamy w podpisanej deklaracji.
Światowe Jamboree Skautowe w 2023 w Korei

temu

ŚwiatowaKonferencja Skautowa Światowej Organizacji Ruchu Skautowego (WOSM) wtajnym głosowaniu zdecydowała o przyznaniu KoreańskiemuStowarzyszeniu Skautowego prawa do organizacji 25. ŚwiatowegoJamboree Skautowego w 2023 r. Kandydatura Korei Południowej uzyskaławięcej głosów niż kandydatura Polski. ZHP ubiegało się doorganizację jamboree w Gdańsku, na Wyspie Sobieszewskiej.
Związek Harcerstwa Polskiego na 41. Światowej Konferencji  Ruchu Skautowegow Azerbejdżanie

temu

14 sierpnia rozpoczęła się 41. Światowa Konferencja  Ruchu Skautowego w Baku, w Azerbejdżanie. Uczestniczy w niej 40 osobowa delegacja ZHP wspierana przez reprezentantów Gdańska i Rządu RP. Rano 16 sierpnia odbędzie się prezentacja kandydatury ZHP do organizacji 25. Światowego Jamboree Skautowego w 2023 roku, w Gdańsku.
Gdańsk połączy się z Baku! 16 sierpnia na Wyspie Sobieszewskiej

temu

16 sierpnia na Wyspie Sobieszewskiej, od godz. 14.00 do godz. 17.30, na terenie byłego Ośrodka Wypoczynkowego Drogowiec przy ul. Turystycznej 1 odbędzie się festyn dla mieszkańców. W programie harcerska muzyka na żywo, ognisko, gry harcerskie i połączenie z Baku w trakcie podawania wyników kluczowego głosowania nad Światowym Jamboree Skuatowym 2023.

W Gabali rozpoczęło się 13. Światowe Forum Skautowe Młodych (WYSF)

Forum poprzedzające 41. Światową Konferencję Skautową w Baku ma na celu zaangażowanie młodych do podejmowania decyzji na szczeblu światowym. Od wczoraj reprezentacja ZHP bierze udział w tym wydarzeniu.