W Gabali rozpoczęło się 13. Światowe Forum Skautowe Młodych (WYSF)
W Gabali rozpoczęło się 13. Światowe Forum Skautowe Młodych (WYSF)

Kamil Jasiński (Baku, Azerbejdżan)

W Gabali rozpoczęło się 13. Światowe Forum Skautowe Młodych (WYSF)

Opublikowany

Forum poprzedzające 41. Światową Konferencję Skautową w Baku ma na celu zaangażowanie młodych do podejmowania decyzji na szczeblu światowym. Od wczoraj reprezentacja ZHP bierze udział w tym wydarzeniu. 

W dniach 7-10 sierpnia 2017 podczas Światowego Forum Skautowego Młodych 325 skautów ze 120 krajów omawia kwestie dotyczące działania skautingu w ujęciu globalnym oraz z perspektywy poszczególnych krajów członkowskich WOSM. Skauci wymieniają się swoimi doświadczeniami oraz rozmawiają o przyszłości organizacji. Sześciu młodych liderów zostanie wybranych Doradcami Światowego Komitetu Skautowego. Ich zadaniem będzie reprezentowanie przez najbliższe trzy lata głosu młodzieży w trakcie spotkań Komitetu Światowego. Ma to na celu wzmocnienie pozycji młodych ludzi w światowych strukturach skautowych oraz zapewnienie, by ich głos był wysłuchiwany.

Światowe Forum Skautowe Młodych pracować będzie również nad rekomendacjami do planu strategicznego skautingu na lata 2017-2020.

Reprezentacja Polski uczestniczy w tym wydarzeniu od wczoraj. W trakcie forum, poza warsztatami, odbędzie się również wieczór międzynarodowy, podczas którego każda delegacja prezentować będzie swój kraj, jego tradycje i dziedzictwo kulturowe.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
Europejskie organizacje skautowe do ZHP: Zorganizujcie Eurojam w Polsce 

temu

18 sierpnia w Baku Krajowe Organizacje Skautowe Regionu Europejskiego WOSM i Europejski Komitet Skautowy złożyły Związkowi Harcerstwa Polskiego propozycję organizacji Europejskiego Jamboree Skautowego. - Doceniamy przygotowany przez ZHP edukacyjny program z mottem „Bądź iskrą”. Ten potencjał nie może się zmarnować – czytamy w podpisanej deklaracji.
Światowe Jamboree Skautowe w 2023 w Korei

temu

ŚwiatowaKonferencja Skautowa Światowej Organizacji Ruchu Skautowego (WOSM) wtajnym głosowaniu zdecydowała o przyznaniu KoreańskiemuStowarzyszeniu Skautowego prawa do organizacji 25. ŚwiatowegoJamboree Skautowego w 2023 r. Kandydatura Korei Południowej uzyskaławięcej głosów niż kandydatura Polski. ZHP ubiegało się doorganizację jamboree w Gdańsku, na Wyspie Sobieszewskiej.
Związek Harcerstwa Polskiego na 41. Światowej Konferencji  Ruchu Skautowegow Azerbejdżanie

temu

14 sierpnia rozpoczęła się 41. Światowa Konferencja  Ruchu Skautowego w Baku, w Azerbejdżanie. Uczestniczy w niej 40 osobowa delegacja ZHP wspierana przez reprezentantów Gdańska i Rządu RP. Rano 16 sierpnia odbędzie się prezentacja kandydatury ZHP do organizacji 25. Światowego Jamboree Skautowego w 2023 roku, w Gdańsku.
Gdańsk połączy się z Baku! 16 sierpnia na Wyspie Sobieszewskiej

temu

16 sierpnia na Wyspie Sobieszewskiej, od godz. 14.00 do godz. 17.30, na terenie byłego Ośrodka Wypoczynkowego Drogowiec przy ul. Turystycznej 1 odbędzie się festyn dla mieszkańców. W programie harcerska muzyka na żywo, ognisko, gry harcerskie i połączenie z Baku w trakcie podawania wyników kluczowego głosowania nad Światowym Jamboree Skuatowym 2023.

[ZAPOWIEDŹ] Piątek o 10.00 w PAP - Konferencja prasowa przed wyjazdem do Baku

11 sierpnia o godz. 10.00 zapraszamy do Centrum Prasowego Polskiej Agencji Prasowej (ul. Bracka 6/8) na konferencję przed wylotem polskiej delegacji do Baku na Światową Konferencję Skautową.