Gdańsk połączy się z Baku! 16 sierpnia na Wyspie Sobieszewskiej

Gdańsk połączy się z Baku! 16 sierpnia na Wyspie Sobieszewskiej

Opublikowany

16 sierpnia na Wyspie Sobieszewskiej, od godz. 14.00 do godz. 17.30, na terenie byłego Ośrodka Wypoczynkowego Drogowiec przy ul. Turystycznej 1 odbędzie się festyn dla mieszkańców. W programie harcerska muzyka na żywo, ognisko, gry harcerskie i połączenie z Baku w trakcie podawania wyników kluczowego głosowania nad Światowym Jamboree Skuatowym 2023.

- Zapraszam na kolejne wydarzenie na Wyspie Sobieszewskiej, które zintegruje mieszkańców i zapewni sporo wrażeń. Mam nadzieję, że po godzinie 15.00 polskiego czasu wszyscy będziemy mogli świętować nasz wspólny sukces, jakim będzie zdobycie prawa do organizacji Światowego Jamboree Skautowego – mówi Paweł Adamowicz, Prezydent Miasta Gdańska.

W związku z oczekiwaniem na tę ważną wiadomość przygotowany jest telebim, na którym mieszkańcy obejrzą transmisję z głosowania w Baku. Odbędzie się także wspólne ognisko prowadzone przez Krąg Seniora „Korzenie”, podczas którego będzie można stać się najeden dzień harcerzem. Spróbujemy swoich sił w strzelaniu z łukudo celu, wspinaczce, rozstawianiu namiotu, układaniu ogniska czywyznaczaniu azymutu. Aktywności przygotowują harcerze i harcerki z Bałtyckiego Hufca ZHP Gdańsk Portowa należący do: HarcerskiegoKlubu Działań Wysokościowych "Altitudo", 100 Gdańskiej Drużyny Harcerskiej "Somnium" oraz 67 Gdańskiej Drużyny Harcerskiej "Watra".

Nie zabraknie muzyki – koncert piosenek turystycznych zagra zespół „Słodki Całus od Buby”, a skład Fala Zmiany zajmie uczestników spontanicznym beatboxem i freestajlem. Bezpieczeństwo uczestnikom, a także pokazy strażackie zapewni Ochotnicza Straż Pożarna ze Świbna. Wszystko to w oczekiwaniu na wyniki głosowania, które przekaże zebranym Zastępca Prezydenta Miasta Gdańska Piotr Kowalczuk oraz skarbnik ZHP Paweł Chmielewski z komendantem Chorągwi Gdańskiej ZHP harcmistrzem Arturem Glebko.

Światowe Jamboree Skautowe to najważniejsza impreza skautingu. W 2023 r.  W 25. Jamboree, ma wziąć udział około 50 tysięcy skautów z ponad 160 krajów. W zlocie mogą brać udział skauci w wieku 14-18 lat. Uczestnikiem organizowanego raz na cztery lata zlotu można więc być tylko raz w życiu. Spotkanie trwa kilkanaście dni, w czasie których skauci biorą udział w zajęciach edukacyjnych i kulturalnych, zwiedzają kraj i region, w którym odbywa się jamboree, ale wykonują też prace społeczne na rzecz różnych lokalnych organizacji czy społeczności. Celem jamboree jest zademonstrowanie, że istnieje nadzieja na pokój wśród narodów świata.

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

jamboree_2023_fot.PiotRodzoch.JPG

grafika | 5,43 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
Europejskie organizacje skautowe do ZHP: Zorganizujcie Eurojam w Polsce 

temu

18 sierpnia w Baku Krajowe Organizacje Skautowe Regionu Europejskiego WOSM i Europejski Komitet Skautowy złożyły Związkowi Harcerstwa Polskiego propozycję organizacji Europejskiego Jamboree Skautowego. - Doceniamy przygotowany przez ZHP edukacyjny program z mottem „Bądź iskrą”. Ten potencjał nie może się zmarnować – czytamy w podpisanej deklaracji.
Światowe Jamboree Skautowe w 2023 w Korei

temu

ŚwiatowaKonferencja Skautowa Światowej Organizacji Ruchu Skautowego (WOSM) wtajnym głosowaniu zdecydowała o przyznaniu KoreańskiemuStowarzyszeniu Skautowego prawa do organizacji 25. ŚwiatowegoJamboree Skautowego w 2023 r. Kandydatura Korei Południowej uzyskaławięcej głosów niż kandydatura Polski. ZHP ubiegało się doorganizację jamboree w Gdańsku, na Wyspie Sobieszewskiej.
Związek Harcerstwa Polskiego na 41. Światowej Konferencji  Ruchu Skautowegow Azerbejdżanie

temu

14 sierpnia rozpoczęła się 41. Światowa Konferencja  Ruchu Skautowego w Baku, w Azerbejdżanie. Uczestniczy w niej 40 osobowa delegacja ZHP wspierana przez reprezentantów Gdańska i Rządu RP. Rano 16 sierpnia odbędzie się prezentacja kandydatury ZHP do organizacji 25. Światowego Jamboree Skautowego w 2023 roku, w Gdańsku.
Czy Gdańsk zostanie gospodarzem Światowego Jamboree Skautowego w 2023?

temu

16 sierpnia, podczas konferencji Światowej Organizacji Ruchu Skautowego(WOSM) w Baku, dowiemy się czy Polska, czy Korea Południowa otrzymaprawo organizacji 25. Światowego Jamboree Skautowego w 2023 roku. Dla wszystkich gdańszczan i turystów chcących tego dnia kibicowaćha

Przygotowania do Światowej Konferencji WOSM w Baku

Szef projekty Światowe Jamboree Skautowe i Komisarz Zagraniczny Związku Harcerstwa Polskiego, Karol Gzyl opowiada o kulisach przygotowań delegacji ZHP do startu kluczowej konferencji.